Haber

Hatay’a ilk ulaşan ekiplerden biri olan Uşak Belediyesi itfaiye ekipleri, depremzedeler için seferber oldu.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerin ardından Hatay’a ilk ulaşan ekipler arasında yer alan Uşak Belediyesi itfaiye ekipleri, Samandağ ilçesindeki arama kurtarma çalışmalarına destek verdi.

“Asrın felaketi”nden etkilenen Hatay’ın Samandağ ilçesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan Uşak Belediyesi itfaiye ekipleri, ilçedeki çalışmalarını tamamladı.

Samandağ’da çok sayıda vatandaşın enkazdan kurtarılmasına katkı sağlayan ekip, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz tarafından çalışmalarına devam edecekleri Antakya’ya uğurlandı.

Eryılmaz, yaptığı konuşmada Samandağ halkının zorlu bir süreçten geçtiğini ve büyük bir felaketin yaşandığını söyledi.

Acılarının büyük olduğunu ve önemli kayıplar verdiklerini belirten Eryılmaz, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diledi.

Eryılmaz, kendilerini bu zorlu süreçte yalnız bırakmayan yardım ekiplerine, belediyelere ve arama kurtarma ekiplerine teşekkür ederek, “Özellikle Uşak Belediyesi’nin buraya gönderdiği arama kurtarma ekibi, itfaiye ekibi, temizlik ekibi, yemek ekibi gerçekten çok emek verdiler. büyük emek ve büyük katkı sağladı” diyen Uşak arama kurtarma ekibi, Samandağ’a ilk ulaşan grup oldu. Çok büyük katkı sağladılar, birçok vatandaşımızı canlı canlı çıkardılar. Bunu tarif etmek imkansız. Aileler bana çok teşekkür ediyor. Benden özellikle Uşak ekibine teşekkürlerimizi iletmemi istediler.” dedi.

“Samandağ’da arama kurtarma çalışmalarımız sona erdi”

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a duyarlılığından dolayı teşekkür eden Eryılmaz, Çakın’ın da ilçeyi ziyaret edeceğini kaydetti.

Arama kurtarma ekibinin ilçedeki çalışmalarını tamamladığını ve Antakya’da çalışmalarına devam edeceğini kaydeden Eryılmaz, “Samandağ’da arama kurtarma çalışmalarımız sona erdi. Enkaz altında yaşayan vatandaşımız kalmadı. , hepsini çıkardık. Bir kısmı hayatta kaldı, bir kısmı maalesef hayatını kaybetti. “Özveriniz, katkınız ve bize göstermiş olduğunuz dayanışma ruhunuz için Samandağ halkı adına çok teşekkür ediyorum. Allah sizi ve mezunlarınızı bağışlasın, Allah sizden razı olsun. Dayanışma ve birliğin tüm Türkiye için ne demek olduğunu çok uygun bir biçimde gösterdiniz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu